Polaroid w pigułce

Wszystko zawdzięczamy Firmie Polaroid Corporation, amerykańskiemu przedsiębiorstwu, które zostało założone w 1937 przez Edwina Herberta Landa.

Krótka historia na temat klasyku, jakim jest Polaroid.

Pierwszym produktem firmy Polaroid Corporation była folia polaryzacyjna opierająca się na kryształkach siarczku jadochininy, który używany był do produkcji płytek polaroidowych.

 
Kilka lat później wprowadzone zostały aparaty fotograficzne o nazwie "Land Camera” zdolne do błyskawicznego wywoływania zdjęć, przypomnijmy że jak na razie mogliśmy wykonywać wyłącznie czarno-białe zdjęcia. 
Już w tamtych latach Polaroid był marzeniem każdego, kto kochał zdjęcia, a możliwość uzyskania odbitki po kilku, kilkunastu sekundach dopełniał tylko świetne dzieło.
 
Polaroid Corporation nie stał w miejscu, miał plan działania i czyste spojrzenie w przyszłość. W 1963 wdrążył na rynek technologię Polacolor, która umożliwiła błyskawiczne wykonywanie zdjęć kolorowych, przez co zdobył kolejnych fanów. 
 
Warto też przypomnieć o długoletnim incydencie patentowym w latach 80 z firmą Kodak, jednak pomimo ciężkich sporów Firma Polaroid Corporation wygrała sprawę 9 stycznia 1986 co zmusiło Kodaka do rezygnacji z udziału w rynku fotografii błyskawicznej. 
Całość kompozycji i lata wszelkich starań zawdzięczamy Polaroid Corporation, która stworzyła cudowną historię Polaroida.
 
W obecnych czasach nie rozstajemy się z urządzeniami mobilnymi, które pozwalają na robienie zdjęć. Coraz częściej korzystamy z tej możliwości, ponieważ zdjęcia są bardzo dobrej jakości.
 
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, PikczersBox.pl umożliwia stworzenie m.in. Mini Printów i Retro Printów z Twoich zdjęć, prosto z Instagramu, urządzeń mobilnych oraz z dysku komputera.